Kontakt os

ERIK arkitekter A/S
CVR. 26656214

CVR. 26656214

Aalborg

Skibbrogade 3
DK-9000 Aalborg

Aarhus

Mindet 2, 2. sal
DK-8000 Aarhus

København

Flæsketorvet 75
DK-1711 København V

Odense

Havnegade 34 B, 4 sal
DK-5000 Odense C

Viborg

Sparregade 2
DK-8800 Viborg

a - e

neutral baggrund københavn 1

Ahmet Kahveci

Praktikant

AI_8A2A3494_RGB_udvalgt_550x630

Alexander Ivanoff

Arkitekt

Alice Højmark Storgaard

Alice Højmark Storgaard

Arkitekt

2250 4131

ALS – Alvin Skovgaard

Alvin Skovgaard

Arkitekt & Projektchef

2022 5389

amanda skogstad

Amanda Skogstad

Bygningskonstruktør

2137 9406

anders gottfred pedersen

Anders Gottfred Petersen

Bygningskonstruktør & Ass. Partner

2980 2850

anders skjoldborg thomsen

Anders Skjoldborg Thomsen

Bygningskonstruktør

3068 7933

andreas krogh kristensen

Andreas Krogh Kristensen

Forretningsudviklingschef

2069 7425

andreas salting

Andreas Salting

Bygningskonstruktør

2913 8920

Anja Kaspersen

Anja M. Kaspersen

Arkitekt, Projektchef & Ass. Partner

2289 9946

Ann Frederiksen

Ann Frederiksen

Ingeniør & Markedschef

2137 9688

Anna Brandt Nielsen

Anna Brandt Nielsen

Stud. Bygningskonstruktør

Anne Marie Boel

Anne Marie Boel

Madarkitekt

2611 8470

Anne Refsgaard

Anne Refsgaard

Bæredygtigheds Chef VEST, DGNB Auditor & Arkitekt

4214 7007

anne skytte

Anne Skytte Christensen

Arkitekt

5196 2713

AEN – Asta Elina Nielsen

Asta Øjvind Nielsen

Projektassistent

2160 1041

DSC06353

Beatrice Petkeviciute

Praktikant

Benedicte Mygind

Benedicte Mygind

Sociolog

3073 3299

benjamin brøgger sveistrup

Benjamin Brøgger Sveistrup

Bygningskonstruktør

2189 9168

BSH – Benjamin Skovmand Hansen

Benjamin Skovmand Hansen

Bygningskonstruktør

4278 4247

neutral baggrund københavn 1

Berith Mavromatis

Arkitekt & Konsulent

2449 0818

bitten munk warmdahl

Bitten Munk Warmdahl

Jurist, Direktør ØST & Partner

2883 9728

Bjørn Ramlau Jørgensen

Bjørn Ramlau Jørgensen

Stud. Bygningskonstruktør

2434 7383

bo jeppesen

Bo Jeppesen

Arkitekt & Partner

2892 4692

Camilla Heering

Camilla Heering

Arkitekt & Partner

6165 5064

camilla traczyk holmriis

Camilla Traczyk Holmriis

Arkitekt, Teamchef & Ass. Partner, Indretning

2067 7402

camilla ulfkjær ammitzbøll

Camilla Ulfkjær Ammitzbøll

Arkitekt

2835 9458

casper haugaard

Casper Haugaard

Arkitekt

2343 5703

casper østerbye

Casper Østerbye

Arkitekt

2570 0860

neutral baggrund københavn 1

Catalina Matilde Gil Andersen

Piccoline

catarina bostrom

Catarina Boström

Arkitekt

2933 8864

charlotte felumb

Charlotte Felumb

Arkitekt & Markedschef

3073 3294

charlotte noer

Charlotte Noer Helleberg

Arkitekt & Teamchef

2513 4748

CBG – Christoffer Bo Grønning

Christoffer Bo Grønning

Bygningskonstruktør

2016 6720

christoffer mølgaard hansen

Christoffer Mølgaard Hansen

Bygningskonstruktør

2374 0988

clara utke

Clara Utke

Bygningskonstruktør

2137 8929

coco andersen

Coco Andersen

Studentermedhjælper

2023 3850

dan thirstrup

Dan Thirstrup

Bygningskonstruktør & Projektchef

5115 9958

daniel blitz

Daniel Blitz Ravnkilde

Bygningskonstruktør

2137 8691

neutral baggrund københavn 1

Daniel Jensen

Stud. Bygningskonstruktør

dennis lund chistiansen

Dennis Lund Christiansen

Bygningskonstruktør

3168 0366

Ditte Odde Dalum

Ditte Odde Dalum

Teknisk Designer

5132 3355

DOA – Dorte Andersen

Dorte Andersen

Arkitekt & Projektchef

3030 2566

Emilie Jørgensen

Emilie Jørgensen

Bygningskonstruktør

2153 5007

emma sönner

Emma Sönner

Arkitekt

2189 7586

esther ringer ellingsen

Esther Julie Ringer Ellingsen

Arkitekt

2189 3940

f - j

flemming nauntofte

Flemming Nauntofte

Arkitekt & Konsulent

4026 8402

frederik arrild broe

Frederik Arrild Broe

Bygningskonstruktør

5196 3381

frederik

Frederik Marquardsen

Bygningskonstruktør

2137 9166

FK_8A2A3481_RGB_udvalgt_550x630

Freja Kynde

Landskabsarkitekt

3073 3291

FRS – Freja Strom

Freja Strom

Stud. Design

freya lind jeppesen

Freya Lind Jeppesen

Stud. Design

2496 9633

gert bonde harup

Gert Bonde Harup

Arkitekt & Markedschef

2482 4670

gitta hammer

Gitta Hammer

Arkitekt, Markedschef & Kgl. Bygningsinspektør

4214 7037

gitte kjølbye frederiksen

Gitte Frederiksen Kjølby

Arkitekt, Partner & Innovations- og udviklingschef

3034 3607

Hamid Hamedi

Hamid Hamedi

Bygningskonstruktør

2139 7280

HLN – Hanne Lotterup Nielsen

Hanne Lotterup Nielsen

Arkitekt

2031 0527

henning pedersen

Henning Pedersen

Bygningskonstruktør & Partner

2168 7638

henrik

Henrik Schönebeck Christiansen

Bygningskonstruktør

2135 7147

jasmin wigh

Jasmin Wigh

Piccoline

2189 9946

jesper langvad

Jesper Langvad

Arkitekt & Markedschef

4015 3116

jesper laursen

Jesper Laursen

Arkitekt, Direktør VEST & Partner

2034 8535

Jesper Qvistgaard

Jesper Qvistgaard

Arkitekt & Teamchef

2977 3678

jette lind johnansen

Jette Lind Johansen

Arkitekt & Partner

4043 2804

joakim dahl

Joakim Dahl

Arkitekt

2242 0555

johannes greisen

Johannes P. Manelius Greisen

Arkitekt

2942 0532

johnny lundbye

Johnny Lundbye

Arkitekt & Projektchef

2917 0237

Jonas Schou Sørensen

Jonas Schou Sørensen

Bygningskonstruktør

6015 4001

Julie Hvid Petersen

Julie Hvid Petersen (barsel)

Arkitekt

2911 7903

Julie Reuther

Julie Reuther

Arkitekt

2189 7482

jørgen grünwald kløvborg

Jørgen Grünwald Kløvborg-Laustsen

Ingeniør & Projektchef

5196 3710

Jørn Viborg-Svendsen

Jørn Viborg-Svendsen

Økonomichef

4016 5459

k - o

Karin Ubbesen

Karin Ubbesen

Bygningskonstruktør

3080 0185

karsten jeppesen

Karsten Jeppesen

Økonomiansvarlig VEST

2227 1700

KVL – Karsten Vammen Lykkebo

Karsten Vammen Lykkebo

Arkitekt & Projektchef

2186 3505

Kasper Bigom

Kasper Bigom

Bygningskonstruktør

6016 2311

kathe skovbo

Kathe Skovbo

Projektkoordinator

2323 3681

Katrine Louise Juul Nielsen

Katrine Louise Juul Nielsen

Arkitekt & Teamchef

4230 1984

katrine olsen kjærulff

Katrine Olsen Kjærulff

Arkitekt & Teamchef

3070 9770

katrine thorlacius ussing

Katrine Thorlacius-Ussing

Landskabsarkitekt

2962 2087

kim bendix olesen

Kim Bendix Olesen

Bygningskonstruktør & Teamchef

3025 2181

kirsten nygaard knudsen

Kirsten Nygaard Knudsen

Arkitekt & Bygningskonstruktør

4080 6650

KMS – Kirstine Møgelbjerg Østrup

Kirstine Møgelbjerg Østrup

Kommunikationsansvarlig VEST

6068 2117

konrad wojcik

Konrad Wojcik

Arkitekt & Ass. Partner

5334 6255

lara

Lara

Trivsel & velvære

lars bækdal

Lars Bækdal

IT-ansvarlig

5123 2390

lars christian larsen

Lars Christian Larsen

Arkitekt, Teamchef & Projektchef

6141 0438

lars ottesen

Lars Ottosen

Ingeniør & Byggeleder

4036 5344

lars tambour

Lars Tambour

Bygningskonstruktør & Byggeleder

4214 7051

LH_8A2A3388_RGB_udvalgt_550x630

Lasse Haaning Friis

Bæredygtigheds Arkitekt

2912 0332

neutral baggrund københavn 1

Lasse Illum Sørensen

Bygningskonstruktør

2046 0171

Lasse Midtgaard Pedersen

Lasse Midtgaard Stefansen

Bæredygtigheds Arkitekt, DGNB konsulent & LCA Specialist

3080 0627

LHA_4333_RGB_udvalgt_550x630

Lene B. H. Andersen

Bygningskonstruktør, LCA specialist & DGNB konsulent

6169 6607

lene trangbæk kjærsgaard

Lene Trangbæk Kjærsgaard

Landskabsarkitekt

5056 5679

neutral baggrund københavn 1

Line Schriver Jensen

Stud. Bygningskonstruktør

line spangsmark

Line Spangsmark

Arkitekt, ansvarlig PQ-koordinator ERIK Øst

2615 5580

lone jørgensen

Lone Brøndum Jørgensen

Arkitekt, Partner & Projektchef

2012 0540

lotte kirkegaard jensen

Lotte Kirkegaard Jensen

Arkitekt

3070 2793

louise boss mortensen

Louise Boss Mortensen

Arkitekt

4215 6833

Louise Lundgaard

Louise Lundgaard

Arkitekt

6139 1523

LM_8A2A3586_RGB_udvalgt_550x630

Lykke Møller

Arkitekt

3080 2766

lærke bo poulsen

Lærke Bo Poulsen

Arkitekt

3138 3061

mads hesselhøj

Mads Hesselhøj

Arkitekt

2178 4056

MJ_8A2A3645_RGB_udvalgt_550x630

Magnus Jørgensen

Konstruktørpraktikant

93899926

mai bogø

Mai Bogø

Arkitekt & Teamchef

2783 3337

MNA – Maja Nykjær Hansen

Maja Nykjær

Stud. konstruktør

malene orup bengston

Malene Orup Bengtson

Bygningskonstruktør

5070 8290

marianne lund

Marianne Lund

Teknisk Designer

3073 3292

marianne lundberg

Marianne Lundberg

Arkitekt

4234 5677

DSC06406

Marie Erdman Keiding

Piccoline

2487 2221

neutral baggrund københavn 1

Marie Smedegaard Andersen

Studentermedhjælper

2046 3832

martin horn rasmussen

Martin Horn Rasmussen

Bygningskonstruktør & Teamchef

3058 9575

martin ulrik jørgensen

Martin Ulrik Jørgensen

Arkitekt

5148 9755

matias roed

Matias Roed Nielsen

Arkitekt

2143 4072

matias thomsen

Matias Sander Thomsen

Arkitekt

6166 2644

max thomsen

Max Thomsen

Stud. Arkitekt

2255 8001

mette balle schyberg

Mette Balle Schyberg

Arkitekt

2893 9159

Mette Jee Holm

Mette Jee Holm

Arkitekt

2310 0193

MK_8A2A3335_RGB_udvalgt_550x630

Michael Kristensen

Bygningskonstruktør

3026 8771

Michael Nielsen

Michael Nielsen

Bygningskonstruktør, Partner & Projektchef

6120 8261

michael staun

Michael Staun

Bygningskonstruktør

3073 3290

Michala Crone

Michala Crone

Arkitekt & Bygningskonstruktør

2189 1957

michala michno

Michala Michno

Bygningskonstruktør & Bygherrerådgiver

2189 6476

MN_8A2A3191_RGB_udvalgt_550x630

Mike Nørfjand

Konstruktørpraktikant

mike søndergaard

Mike Søndergaard

Bygningskonstruktør

2498 9124

Mikkel Hansen

Mikkel Hansen

Bygningskonstruktør

6142 2179

mikkel jensen

Mikkel Jensen

Bygningskonstruktør

4027 8150

neutral baggrund københavn 2

Mikkel Rasmussen

Stud. Bygningskonstruktør

mikkel stilling

Mikkel Stilling

Civilingeniør

2872 0380

morten aggerholm andersen

Morten A. Andersen

Arkitekt

2184 8319

morten berg albertsen

Morten Berg Albertsen

Bygningskonstruktør

2890 0154

morten bluhm

Morten Bluhm

Arkitekt, Ass. Partner & Forretningsudviklingschef

6161 1299

morten vium ebbesen

Morten Vium Ebbesen

Bygningskonstruktør

3060 4461

morten winter larsen

Morten Winther Larsen

Bygningskonstruktør, Brandansvarlig & Ass. Partner

2343 4915

Morten Ørsager

Morten Ørsager

Arkitekt & Partner

4214 7004

Nadia Mohrmann

Nadia Mohrmann

Arkitekt

2163 9844

NGU_5811_RGB_udvalgt_550x630

Nickey Gundersen

Bygningskonstruktør

2383 5579

NAL_8A2A3273_RGB_udvalgt_550x630

Nicolaj Adlefeldt Larsen

Konstruktørpraktikant

NIP – Nicole Paxton

Nicole Paxton

Arkitekt

2016 1723

nikolaj engbirk grud

Nikolaj Engbirk Grud

Bygningskonstruktør

2136 3322

NPA_8A2A3237_RGB_udvalgt_550x630

Nils Pagh Andreasen

Arkitekt

3080 0687

p - u

patricia mikkelsen

Patricia Mikkelsen

Bygningskonstruktør

2311 1627

peter pries manniche

Peter Pries Manniche

Bygningskonstruktør

6142 2537

pia lange

Pia Lange

Bygningskonstruktør

2142 7092

rasmus emil jensen

Rasmus Emil Jensen

Arkitekt & Bygningskonstruktør

3031 1383

rasmus brande

Rasmus Jusjong Brande

Arkitekt & Bygherrerådgiver

6142 2252

reyes

Reyes Sánchez Vibæk

Arkitekt

2912 1092

rodrigo diaz

Rodrigo Rieiro Diaz

Arkitekt

2499 4757

Ruben Kramer Sørensen

Ruben Kramer Sørensen

Arkitekt

2020 8912

DSC06281

Sandra M. R. Ludvigsen

Praktikant

DSC06311

Sebastian M. Soelberg

Arkitekt & Markedschef

2222 9330

sebastian skovgård

Sebastian Skovgård Jensen

Bygningskonstruktør

2040 4776

SW_8A2A3405_RGB_udvalgt_550x630

Signe Winter

Bæredygtigheds Arkitekt

3073 3293

Sigrid Friis Christiansen

Sigrid Friis Christiansen

Stud. Arkitekt

2310 0119

SOB – Sigrun Logadottir Birna

Sigrun Birna Logadottir

Bygningskonstruktør

3044 8626

SOB – Sofie Binderup Lundø

Sofie Binderup Lundø

Arkitekt (BA)

sofie leth

Sofie Leth

Piccoline

2835 9610

Steen Gissel

Steen Gissel

Arkitekt

2070 1574

stefan aes brauner

Stefan Aaes Brauner

Bygningskonstruktør

2462 5655

Stine Bork

Stine Bork

Bygningskonstruktør

2167 2542

stine skov pedersen

Stine Skov Pedersen (barsel)

Arkitekt

5127 5026

suna madsen

Suna Madsen

Arkitekt & Markedschef

5196 2293

Susanne Lyng

Susanne Lyng Nielsen

Projektkoordinator

4264 5522

søren pedersen

Søren Pedersen

Civilingeniør, Markedschef & Teamchef

2531 9211

SPJ_8A2A3132_RGB_udvlagt_550x630

Søren Plougmand Justesen

Konstruktørpraktikant

SSE – Søren Selander

Søren Selander

Stud. Bygningskonstruktør

Søren Weilling Aagaard

Søren Welling Aagaard

Arkitekt & Projektchef

4121 7139

tanja tofte thomsen

Tanja Tofte Thomsen

Arkitekt

2945 4191

thomas bahr

Thomas Bahr

Bygningskonstruktør

2093 1001

TI – Thomas Iversen

Thomas Iversen

Stundentermedhjælper

thomas pedersen

Thomas Pedersen

Arkitekt, Bygherrerådgiver & Partner

2045 4022

DSC06329

Thorbjørn Crüger Klitgaard

Landskabsarkitekt

2494 9065

tina lund jensen

Tina Lund Jensen

Økonomimedarbejder VEST

2236 3770

tina ovesen

Tina Paugan Ovesen

Bygningskonstruktør & Projektchef

2910 4596

tommy markvart knudsen

Tommy Markvart Knudsen

Projektkoordinator

4248 1100

torben madsen

Torben Madsen

Bygningskonstruktør

2868 9658

torben s nielsen

Torben S. Nielsen

Bygningskonstruktør & Projektchef

2779 3065

ulla

Ulla Pilgaard Pedersen

Arkitekt

2499 8942

v - å

DSC06450

Vibeke Sommer Asklund

HR & Kommunikation

2014 1191

ZJ – Zoran Juresa

Zoran Juresa

Arkitekt & Partner

2028 0883